• Leczenie choroby Parkinsona

  Jak wyleczyć chorobę Parkinsona? Żeby wyleczyć chorobę Parkinsona, konieczne jest leczenie, zarówno farmakologiczne, chirurgiczne, jak również potrzebna jest specjalistyczna rehabilitacja. Choroba ta, zazwyczaj obejmuje kilka okresów i każdy z nich jest inny, do każdego z nich, zawsze dlatego też niezbędne jest odpowiednio dostosowane do potrzeb pacjenta, leczenie. Wspomniane już wyżej, leczenie farmakologiczne, jest leczeniem podstawowym, które stosowane jest, zazwyczaj na samym początku choroby.

 • Leczenie zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych

  Zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych to choroba, której objawy zależą od wielu czynników na przykład od wieku chorego, od powodu stanu zapalnego oraz od zaawansowania choroby. Zawsze – nawet tylko w przypadku podejrzenia tej choroby – jak najszybciej trzeba podjąć leczenie – ponieważ może dojść do bardzo poważnych i nieodwracalnych zmian w mózgu a nawet do śmierci pacjenta. Aby leczenie przyniosło skutki – ważne jest zdiagnozowanie z jakim typem zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych mamy do czynienia – ponieważ leczenie w różnych przypadkach jest inne.

 • uszkodzone nerwy w stwardnieniu rozsianym

  Leczenie stwardnienia rozsianego

  Leczenie stwardnienia rozsianego już od samego początku wymaga żelaznej dyscypliny. Dyscypliny w odżywianiu, dyscypliny w stylu życia, dyscypliny w suplementacji. Kiedy człowiek podejmuje decyzję żeby przeciwdziałać efektom choroby i samej chorobie musi często wywrócić swoje życie do góry nogami. Jako, że SM (stwardnienie rozsiane) jest poważną chorobą autoagresjii układu odpornościowego na układ nerwowy trzeba poważnie potraktować ją i wszystko co się wokół w organizmie dzieje. Samo leczenie objawów jest dość nieodpowiedzialne, ponieważ powodów występowania tej choroby jest kilka (kilka znanych).

 • Leczenie zwyrodnienia kręgosłupa

  Zwyrodnienie kręgosłupa to dokładniej zwyrodnienie stawów kręgosłupa (takie jak zwyrodnienie stawów kolanowych, stawów biodrowych itp.) Polega na zużyciu mazi stawowej. Może temu sprzyjać między innymi postępowanie wieku, brak aktywności fizycznej, lub jej nadmiar w postaci uprawiania sportów wyczynowych. Jednak w niektórych przypadkach może także dochodzić dyskopatia.

 • Miastenia i metody jej leczenia

  Miastenia to rzadka choroba złącza nerwowo-mięśniowego o podłożu autoimmunologicznym. Polega na wzmożonej męczliwości mięśni. Występują dwa szczyty zachorowań 2-3 dekada życia u kobiet i 6 dekada u mężczyzn.

 • Leczenie choroby Alzheimera

  Choroba Alzheimera to straszna tragedia, która dotyka nie tylko samego chorego, ale przede wszystkim osoby z jego najbliższego otoczenia, czyli głównie dzieci, wnuki czy współmałżonka. Choroba Alzheimera najczęściej spotyka ludzi w starczym wieku, czyli po 65. roku życia. Schorzenie to objawia się przede wszystkim zanikami pamięci, trudnościami w mowie oraz w myśleniu. Chory często też ma problemy z wykonaniem najprostszych codziennych czynności.

 • Leczenie choroby Wilsona

  Choroba Wilsona to specyficzne schorzenie, które charakteryzuje się odkładaniem miedzi w komórkach wątroby poprzez upośledzenie możliwości wydalania jej z organizmu. Choroba często objawia się w okresie dojrzewania i może przypominać wiele schorzeń wątroby od stłuszczenia po marskość. Dalszymi objawami są schorzenia neurologiczne oraz zaburzenia w funkcjonowaniu psychiki naszego organizmu. Do swoistych objawów neurologicznych należą drżenia oraz sztywność mięśni, które mogą przypominać chorobę Parkinsona.

 • Leczenie rwy kulszowej

  Rwa kulszowa to ostry ból w odcinku lędźwiowym kręgosłupa, który pojawia się nagle i dokucza przy każdym ruchu, najbardziej daje się we znaki nocą. Z reguły rwa kulszowa nasila się wraz z wiekiem i jest spowodowana zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa.

 • Leczenie pląsawicy Huntingtona

  Choroba pląsawicy Huntingtona, jest chorobą układu nerwowego polegającą na zaburzeniu odruchów fizycznych jak i psychicznych. Pojawiają się ruchy pląsawiczne, otępienie a także zaburzenia osobowości. Chorobę pląsawicy rozpoznaje się poprzez wywiad środowiskowy w rodzinie. Jest chorobą genetyczną, więc prawdopodobieństwo wystąpienia choroby u członków rodziny jest dość wysokie.

 • Leczenie padaczki, metody leczenia epilepsji

  Współczesna medycyna odnotowuje coraz lepsze wyniki w leczeniu chorób o nieznanej proweniencji, w tym epilepsji. Zarówno diagnostyka jak i dokładne rozpoznanie padaczki wymaga drobiazgowego wywiadu lekarskiego oraz wielu dedykowanych badań specjalistycznych. Kluczowe jest również prawidłowe rozpoznanie jednostki chorobowej, a zatem określenie rodzaju padaczki i typów napadów jej towarzyszących.

 • Leczenie migreny

  Migreną określa się pulsujący ból występujący najczęściej po jednej stronie głowy. Dolegliwości związane z migreną utrzymują się najczęściej od czterech do siedemdziesięciu dwóch godzin. Migrenie towarzyszą światłowstręt, nadmierna wrażliwość na dźwięki i zapachy. W celu zdiagnozowania i ustaleniu planu lecenia pacjenta dotkęnietego tym schorzeniem niezbędny jest lekarz neurolog czyli ja.